BARKAVAS PAGASTA PĀRVALDE

Pirmdien, 27.maijā atklāta ceturtā pieteikšanās kārta Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, kuru īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Šogad piedāvāto programmu skaits, salīdzinot ar 2018. gadu, ir pieaudzis teju divkārt, un strādājošajiem vecumā no 25 gadiem ir iespēja izvēlēties no gandrīz 800 izglītības programmām. Pieteikšanās mācībām notiek līdz 28. jūnijam, un pirmoreiz to var izdarīt tiešsaistē www.macibaspieaugusajiem.lv.

Lauku atbalsta dienests šogad ir saņēmis informāciju no daudziem lauksaimniekiem par postījumiem laukiem, ko nodarījušas savvaļas zosis, tāpēc sniedzam skaidrojumu par rīcību šādos gadījumos.

Ja platību maksājumiem pieteiktos laukus ir izpostījuši migrējošie putnu vai savvaļas dzīvnieki tā, ka tie vairs neatbilst atbalsta maksājumu saņemšanas nosacījumiem (laukā vairs nav atbalsttiesīgā kultūrauga pārsvars), tad lauksaimniekiem par to jāinformē Lauku atbalsta dienests.

Katru gadu martā, kad var sākt iesniegt iepriekšējā taksācijas gada ienākumu deklarācijas, ko daudzi steidz izdarīt, lai atgūtu pārmaksāto nodokli par attaisnotajiem izdevumiem, ir neskaidrības. Šogad deklarēšanas situāciju sarežģīja 2018. gadā ieviestā mēnesim prognozētā neapliekamā minimuma piemērošana, jo prognoze var atšķirties no gadam noteiktā diferencētā neapliekamā minimuma. Nepatīkami, ja nodoklis jāpiemaksā. Likums tagad paredz iespēju arī pašam koriģēt neapliekamā minimuma prognozi.

Apstiprinot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu “Par sabiedriskai apspriešanai izvirzāmo administratīvi teritoriālā iedalījuma modeli”, valdība deva mandātu sākt oficiālas sarunas ar pašvaldībām un sabiedrību par pašvaldību reformas īstenošanu un piedāvāto administratīvi teritoriālā iedalījuma modeli.

Nodrošinot pasažieriem ērtākus sabiedriskā transporta pakalpojumus, no 2019. gada 7. maija gaidāmas izmaiņas maršrutā Nr.5025 Barkava–Sumenieki–Barkava un Nr.6727 Murmastiene–Mežastrodi–Varakļāni–Stirniene.

Samazinot reisu izpildes laiku un uzlabojot autobusu kursēšanas grafiku, maršruta Nr.5025 Barkava–Sumenieki–Barkava autobuss, kas no pieturvietas “Barkava” izbrauc plkst.11.00, turpmāk galapunktā pienāks plkst.11.15 (līdz šim tas pienāca plkst.11.30). Papildus tam reiss pieturvietā “Barkava” turpmāk tiks uzsākts otrdienās plkst.9.00, galapunktā noslēdzoties plkst.9.15 (līdz šim autobuss izbrauca plkst.8.50 un galapunktā pienāca plkst.9.20).

Madonas novada starptautiskais amatiermākslas festivāls. Dienas koncerta Barkavā

               

novada_logo.jpg
 

avize_stars.gif

 
rsz_1.png
 
 
latvija-logo.png
 

logo-epak-transparent.png

 

LAD.jpg

 

logo_laukutikls.png